Osoby

primář MUDr. Jan Miklánek

 

Specialista na reflexní a alternativní léčebné metody 

lékař a léčitel,

prezident akupunkturní společnosti od r. 1998 

prezident společnosti SALOCO od r. 2000.

Telefon: +420 606 802 598

E-mail: miklanek@seznam.cz

 

 

 

Profesní životopis:

Popularita, vzdělání, funkce:

 

Primář MUDr. Jan Miklánek, nar. 1943, světoznámý lékař a léčitel, pomohl tisícům lidem vyléčit jejich bolest a zdravotní trápení pomocí alternativní medicíny. 

Provádí přes 50 alternatativních diagnostických a léčebných metod, publikuje své poznatky populárním a osvětovým způsobem v celé řadě časopisů (Meduňka, Spirit, Regena, a mnohé dalších). Přednáší i mimo Prahu.

Sám prožil v jednom roce života těžký úraz, který jej poznamenal na celý život, a tak sám na sobě zakusil co je to bolest, opuštění a trápení.

Strávil řadu let v Jedličkově ústavu v Praze, kde byl mnohokráte operován a rehabilitován. Do 18 let chodil o dvou francouzských holích.

Studoval medicínu v létech 1964 až 1970 na Karlově univerzitě v Praze, již tehdy vynikal ve fytoterapii, akupresuře a lékařské hypnóze.

V r. 1974 složil atestaci z dermato-venerologie, v roce 1978 druhou atestaci z fyziatrie, balneologie a léčebné rehabilitace. Dodnes působí jako primář Studia zdraví.

V roce 1998 byl zvolen prezidentem Akupunkturní společnosti ČR, v roce 2000 byl zvolen předsedou společnosti Saloco, zabývající se studiem a léčbou onkologických a civilizačních onemocnění pomocí alternativní medicíny.

Propaguje homeopatii, reflexní léčené metody a říká, že je šťasten, když se naučí jednu alternativní léčebnou metodu, kterou může pomoci alespoň jednomu člověku vyléčení jeho zdravotních potíží.

Úspěšně léčí i malé děti a to bez antibiotik či farmakologických preparátů. Vše je ekologické, nebolestivé, lidé ho rádi navštěvují, protože má i přijatelné ceny za lékařské alternativní výkony

Jeho koníčkem je grafologie, kdy rozpoznává povahu člověka a jeho nemoci i z jednoho podpisu.

40 let se věnuje kresbě a olejomalbě, jedno jeho velké plátno o rozměrech 145 x 80 cm zdobí stěnu v Bílém domě ve Washingtonu, jde olej malbu na téma : Panorama zimní Prahy.

Snaží se rozumět lidem a má velkou radost, když lidé rozumí jemu a někomu skutečně pomůže od jeho zdravotního trápení.